DYNASIL® SOLID

Impregnat wzmacniający i hydrofobizujący.

Impregnat do kamienia dekoracyjnego z betonu i gipsu.

 

impregnat do kamienia gipsowego


DYNASIL® SOLID jest preparatem opartym na mieszaninie małocząsteczkowych substancji aktywnych o połączonym działaniu wzmacniającym i hydrofobizującym powierzchnię. Stosowany zarówno do wysokowydajnej impregnacji ochronnej przed wodą jak również do wzmacniania podłoży zniszczonych działaniem czynników atmosferycznych.

Ze względu na małocząsteczkową strukturę w stanie wyjściowym preparat DYNASIL® SOLID wykazuje bardzo dobrą zdolność penetracji i reagują chemicznie w materiale budowlanym w obecności wilgoci atmosferycznej przechodząc w hydrofobową, odporną na promieniowanie ultrafioletowe i działanie czynników atmosferycznych substancję czynną. Po zabiegu substancja czynna odkłada się na ściankach kapilar i porów jako makromolekularna warstwa, jednocześnie wzmacniając powierzchnię impregnowanych podłoży mineralnych. Ze względu na małocząsteczkowość substancji aktywnych zabieg impregnacji nie wpływa na dyfuzję pary wodnej.

Impregnat nie zmienia wyglądu powierzchni, nie tworzy powłoki.

 

Charakterystyka

DYNASIL® SOLID jest impregnatem o działaniu hydrofobizującym i wzmacniającym. W wyniku reakcji z mineralnym materiałem tworzy wewnątrz porów strukturę wzmacniającą materiał. W zastosowaniach wewnątrz pomieszczeń impregnacja jest trwała i nie wymaga odnawiania.

 

Właściwości

  • Chroni przed wodą i wzmacnia powierzchnie
  • Odporny na warunki atmosferyczne
  • Mocne właściwości samoczyszczące
  • Zapobiega powstawaniu grzybów i porostów
  • Zachowuje paro-przepuszczalność
  • Zwiększa mrozoodporność.
  • Nie zmienia koloru, nie tworzy powłoki.

 

Zastosowania

DYNASIL® SOLID przeznaczony jest do impregnacji zarówno nowych elewacji przed wodą i wpływem czynników atmosferycznych, jak również do impregnacji i wzmacniania zdezintegrowanych wpływem czynników atmosferycznych materiałów budowlanych takich jak, beton, kamienie naturalne, detale dekoracyjne wykonane z gipsu. Szczególnie polecany do mocno nasiąkliwych i porowatych materiałów jako ekologiczna alternatywa dla impregnatów rozpuszczalnikowych. Doskonały do impregnacji piaskowca, wapieni i gipsu.

 

Orientacyjna wydajność z 1 litra

Beton ok. 6-8 m2
Kamień naturalny (np. piaskowiec) ok. 4-6 m2
 Kamień dekoracyjny (gips) ok. 4-5 m2

Zużycie środka zależy od chłonności materiału i techniki nakładania. Przy impregnacji „wzmacniającej” zużycie impregnatu zależy od całkowitej chłonności materiału.

 

Dokumenty do pobrania

 

Powiązane artykuły


Impregnacja kamienia dekoracyjnego i gipsu

Jaki impregnat do betonu w pomieszczeniach.

Kamień naturalny, czym impregnować?

 

Najczęstsze pytania dotyczące impregnacji

1Czy można nakładać drugą warstwę impregnatu po wyschnięciu pierwszej?
Nałożenie jednej warstwy wystarczy, żeby powierzchnia stała się hydrofobowa i odpychała wodę. Przy próbach nałożenia kolejnej warstwy impregnat będzie spływał z powierzchni i nie będzie się wchłaniał. Zalecamy dwukrotną impregnację głównie ze względu na równomierne rozprowadzenie środka i możliwość pominięcia fragmentów przy nakładaniu.  Impregnację można również wykonać nakładając jednokrotnie impregnat zwracając uwagę na to, żeby nie pominąć żadnych fragmentów.
2Czy można usunąć impregnat z płytek gipsowych, jeżeli w przyszłości chciałbym je pomalować?
Nie ma konieczności usuwania impregnatu przed malowaniem. Impregnaty o działaniu hydrofobowym są bardzo często stosowane jako podkład pod farby i nie wpływają na ich przyczepność ani nie utrudniają malowania.
3Jak najlepiej impregnować płyty z betonu architektonicznego który się pyli? Obawiam się że po impregnacji pędzlem zostaną smugi.
Jeżeli powierzchnia mocno pyli lub łatwo się ściera najlepiej z problemem zwrócić się do producenta płyt. Zazwyczaj wystarczy dokładnie odkurzyć całą ścianę ewentualnie przetrzeć wilgotną szmatką bez detergentów. Zrobienie próby na niewielkim fragmencie jest w tym przypadku dobrym pomysłem.

 

Video