• "Innowacje i technologie tworzone w naszych laboratoriach wyznaczają kierunki rozwoju branży.

  • "Ponad 3000 testów każdego roku

  • "Impregnacja klinkieru i materiałów ceramiczych

  • "Impregnaty do kamienia dekoracyjnego i elewacyjnego

  • "Impregnaty do kamienia naturalnego

  • "Impregnacja kamienia na blatach i posadzkach

  • "doskonała odporność na powstawanie plam

  • "Plamoodporna impregnacja betonu architektonicznego

CEGŁA RĘCZNIE FORMOWANA WEWNĄTRZ IMPREGNACJA

IMPREGNACJA CEGŁY RĘCZNIE FORMOWANEJ WEWNĄTRZ POMIESZCZEŃ

Cegły zaczęto wykorzystywać do budowy domów już w starożytności. Jest to więc budulec zdecydowanie ponadczasowy. Wówczas jednak ciężko było przewidzieć, że materiał ten zdominuje w przyszłości także wnętrza mieszkań. Cegła ręcznie formowana to materiał bardzo trwały, a jej naturalny skład sprawia, że znajduje wielbicieli zarówno wśród osób interesującymi się nowoczesnymi wnętrzami, jak i wśród miłośników stylu retro czy industrialnego. Cegły we wnętrzu dają niesamowicie unikatowy charakter, dodają ciepła. Sprawdzają się jako wykończenie wewnętrznych ścian, nadają się także do budowy wysp kuchennych, barków czy innych elementów dekoracyjnych.

Cegły ręcznie formowane cechuje jednak dość duży stopień nasiąkliwości. Każde zachlapanie barwiącymi czy tłustymi płynami może przynieść nieodwracalne skutki. Oczywiście możemy się przed tym ustrzec, impregnując powierzchnię wykonaną z cegły i płytek ręcznie formowanych. Warto zabieg ten przeprowadzić na samym początku, gdy na użytych do wykończenia materiałach nie osiadł kurz i nie posiadają żadnych zabrudzeń.

Do cegieł i płytek ręcznie formowanych, układanych wewnątrz pomieszczenia, najlepsze będą impregnaty, które zapewnią kompleksową ochronę, zarówno przed wodnymi zabrudzeniami jak i tłuszczami. Oferta impregnatów Dynasil® pozwala na zachowanie niezmienionego wyglądu, delikatne wzmocnienie barwy, lub uzyskanie efektu "mokrej cegły". Ważną cechą impregnatów Dynasil® jest niezmienne w czasie działanie, brak czynników mogąch wpłynąć na osabienie impregnacji sprawia że zabiegu nie trzeba powtarzać.

REKOMENDOWANE IMPREGNATY DO CEGŁY RĘCZNIE FORMOWANEJ WEWNĄTRZ POMIESZCZEŃ

Przed zastosowaniem należy przeprowadzić próbę aby ocenić wygląd powierzchni i skuteczność impregnacji.

  Przeznaczenie    Wydajność 
DYNASIL® ST Impregnacja cegły z delikatnym wzmocnieniem koloru   5-6 m2/L
DYNASIL® SMART* Impregnacja cegły bez zmiany wyglądu i kolorystyki   8-20 m2/L
DYNASIL® WET Impregnacja cegły z efektem mokrej powierzchni   8-10 m2/L

 * Do zastosowania wewnątrz pomieszczeń zwłaszcza w miejscach szczególnie narażonych na zachlapania Dynasil SMART należy stosować w formie skoncentrowanej lub w rozcieńczeniu 1:1