• "Ponad 3000 testów każdego roku

  • "Impregnacja klinkieru i materiałów ceramiczych

  • "Impregnaty do kamienia naturalnego

  • "Impregnacja kamienia na blatach i posadzkach

  • "doskonała odporność na powstawanie plam

CEGŁA W POMIESZCZENIACH

Impregnaty do cegieł i płytek wewnątrz pomieszczeń

Cegły zaczęto wykorzystywać do budowy domów już w starożytności. Jest to więc budulec zdecydowanie ponadczasowy. Wówczas jednak ciężko było przewidzieć, że materiał ten zdominuje w przyszłości także wnętrza mieszkań. Cegła ręcznie formowana to materiał bardzo trwały, a jej naturalny skład sprawia, że znajduje wielbicieli zarówno wśród osób interesującymi się nowoczesnymi wnętrzami, jak i wśród miłośników stylu retro czy industrialnego. Cegły we wnętrzu dają niesamowicie unikatowy charakter, dodają ciepła. Sprawdzają się jako wykończenie wewnętrznych ścian, nadają się także do budowy wysp kuchennych, barków czy innych elementów dekoracyjnych.

Impregnat do cegły - co warto wiedzieć?

Cegły ręcznie formowane cechuje jednak dość duży stopień nasiąkliwości. Każde zachlapanie barwiącymi czy tłustymi płynami może przynieść nieodwracalne skutki. Oczywiście możemy się przed tym ustrzec wykorzystując impregnat do cegły i impregnując powierzchnię wykonaną z cegły i płytek ręcznie formowanych. Warto zabieg ten przeprowadzić na samym początku, gdy na użytych do wykończenia materiałach nie osiadł kurz i nie posiadają żadnych zabrudzeń.

Do cegieł i płytek ręcznie formowanych, układanych wewnątrz pomieszczenia, najlepszy będą impregnaty, które zapewnią kompleksową ochronę, zarówno przed wodnymi zabrudzeniami jak i tłuszczami. Oferowany impregnat do cegły Dynasil® pozwala na zachowanie niezmienionego wyglądu, delikatne wzmocnienie barwy, lub uzyskanie efektu "mokrej cegły". Ważną cechą impregnatów Dynasil® jest niezmienne w czasie działanie, brak czynników mogąch wpłynąć na osabienie impregnacji sprawia że zabiegu nie trzeba powtarzać.


Impregnaty przeznaczone do cegieł ręcznie formowanych

 

  Przeznaczenie    Wydajność 
DYNASIL® ST Impregnacja cegły z delikatnym wzmocnieniem koloru   5-6 m2/L
DYNASIL® SMART* Impregnacja cegły bez zmiany wyglądu i kolorystyki   8-20 m2/L
DYNASIL® WET Impregnat do cegły z efektem mokrej powierzchni   8-10 m2/L

 

 

 

var1-46fx4h5nwxlMaA1xOjDv