Impregnat do dachówki ceramicznej

Impregnacja betonu architektonicznego
24 lipca 2017
Impregnat do cegły rozbiórkowej
26 października 2017

Zdrowe dachówki

Główną cechą dachówek ceramicznych jest ich duża wytrzymałość i trwałość. Posiadają one jednak otwarte pory, przez które do wnętrza materiału przesiąka woda wraz z zanieczyszczeniami, powodując trudne do usunięcia zabrudzenia oraz tworząc przyjazne środowisko dla rozwoju mchów i glonów.

Co daje impregnacja dachówek?

Przede wszystkim uszczelnia dachówki, co hamuje rozwój mchów, glonów oraz porostów. Dzięki temu nasze dachówki będą wytrzymalsze, ładniejsze oraz posłużą na dłużej. Impregnat będzie również chronił przed promieniowaniami UV, jak i mrozem. Taka impregnacja pozwoli wydłużyć czas kolejnej konserwacji dachu.

Jak impregnować dachówki?

Przede wszystkim należy dokładnie oczyścić dachówki z mchu, grzybów oraz porostów. Aby dokładnie wyczyścić pory dachówek zaleca się użyć myjki ciśnieniowej z detergentem hamującym rozwój pasożytów, która dotrze w najmniejsze zakamarki. Jeśli nasz dach jest bardzo mocno zabrudzony można wspomóc proces oczyszczania np. Dynasil Renowal KR. Należy jednak pamiętać, że jest to kwaśny płyn, więc może powodować korozję elementów z surowego metalu. Takie części przed czyszczeniem powinny zostać dokładnie zabezpieczone. Dopiero po dokładnym wykonaniu tych czynności można przejść do impregnacji dachówek specjalistycznym preparatem Dynasil Klinkier .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *