Impregnacja cegły ręcznie formowanej

Czym impregnować kamień polerowany?
24 lipca 2017
Impregnacja betonu architektonicznego
24 lipca 2017
Cegły ręcznie formowane zyskują coraz większą popularność wśród osób, decydujących się na wybór cegły jako głównego materiału budowlanego na domy. Dzieje się tak, ponieważ cegły formowane ręcznie charakteryzują się niepowtarzalnym kształtem, co nadaje dodatkowych atutów wizualnych stawianej budowli. Dzięki tak niepowtarzalnym cegłom, cała budowla staje się oryginalna i niepowtarzalna.

Po wybudowaniu domu pozostaje jednak kwestia impregnacji cegieł i zabezpieczenia ich przed szkodliwym oddziaływaniem środowiska zewnętrznego.

Co musicie wiedzieć?

Chociaż cegły ręcznie formowane charakteryzują się dość dużą nasiąkliwością, są niemal całkowicie mrozoodporne. Wynika to ze specyficznych wiązań w ceramice. Impregnacji cegły ręcznie formowanej nie przeprowadza się więc ze względu na zabezpieczenie jej przed niskimi temperaturami, lecz ze względu na zabezpieczenie elewacji przed szkodliwym oddziaływaniem zanieczyszczonego powietrza lub kwaśnych opadów. Wybierając impregnat do cegieł należy pamiętać, by ten nie ograniczał naturalnej oddychalności muru. Może to prowadzić do powstania trudnych do usunięcia zawilgoceń. Polecanym przez nas preparatem jest impregnat Dynasil ST.

Zapraszamy do naszego sklepu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *