Gres szkliwiony a polerowany – impregnacja

Super Pogłębiacz Koloru Do Kamienia
3 maja 2017
Czym impregnować kamień polerowany?
24 lipca 2017
Decydując się na wykończenie domu lub mieszkania warto wybrać gres. Jest to rodzaj ceramiki, który powstaje w wyniku prasowania i późniejszego wypalania w temperaturze 1200-1300st C. Ponieważ powstaje z kamionki szlachetnej, jest bardzo odporny na ścieranie, mało nasiąkliwy oraz odporny na mróz.

Gres szkliwiony

Jest to odmiana gresu, który dodatkowo pokryty jest cienką warstwą szkła. Dzięki temu ta odmiana gresu nie jest wrażliwa na działanie większości chemikaliów (oprócz kwasu fluorowodorowego) oraz jest bardzo odporna na ścieranie i wytrzymała mechanicznie. Gres szkliwiony najczęściej charakteryzuje się delikatnym połyskiem.

Gres polerowany

W przeciwieństwie do gresu szkliwionego, gres polerowany nie jest pokryty żadną dodatkową powłoką. Jest to również najbardziej elegancka odmiana płytek gresowych. Jej największym mankamentem jest duża śliskość, która jeszcze wzrasta po zmoczeniu wodą.

Minusem jest też podatność na plamy. W procesie polerowania zeszlifowana zostaje górna warstwa płytki przez co otwierane są pory materiału i traci on swoją pierwotną odporność na plamy. Dlatego do tego typu płytek najlepiej nadaje się impregnat przeciw plamom

Impregnacja płytek gresowych

Aby zachować dobry wygląd płytek gresowych, należy zadbać o ich impregnację. Zaimpregnowanie powierzchni z płytek gresu polerowanego pozwala uodpornić ją na zaplamienie oraz nieco zmniejszyć śliskość. Płytki gresu szkliwionego nie wymagają dodatkowej impregnacji, a zakup środka do tego rodzaju gresu jest całkowicie bezcelowy. Zapraszamy na stronę producenta.

Dodaj komentarz