Powierzchnie samoczyszczące DYNASIL®

impregnacja plytki HAND FORM
 

Utrzymanie estetyki jest ważnym aspektem ekonomicznym i użytkowym każdej budowli. Na powierzchniach nieimpregnowanych osadzający się brud wnika w głąb materiału wraz opadami atmosferycznymi. Jednocześnie zawilgocone podłoże jest narażone na porastanie mchami, rozwój mikroorganizmów co poza estetyką elewacji ma również niekorzystny wpływ na trwałość materiału budowlanego.

 
impregnacja chroni przed zabrudzeniami

Impregnacja preparatem Dynasil® pozwala zachować budowle w dobrym stanie przez wiele lat chroniąc przed zanieczyszczeniami z otoczenia, zaciekami wody, mikroorganizmami czy też porostem mchów. Zmiana właściwości powierzchniowych spowodowana aplikacją preparatu Dynasil® na podłoże wpływa na obniżenie przyczepności zanieczyszczeń osiadających na powierzchni materiału nadając jej zdolność samooczyszczenia. Ta specyficzna zdolność „odpychania” cząsteczek brudu, sprawia że osadzający się zanieczyszczenia na powierzchni spływają wraz z opadami atmosferycznymi.

 

EFEKT SAMOCZYSZCZENIA PO IMPREGNACJI

Dzięki dużym wartością konta zwilżania uzyskiwanym po impregnacji Dynasil® krople wody dążą do zachowania kształtu kulistego. W połączeniu ze zmniejszoną przyczepnością brudu do podłoża, blokowaniem wsiąkania brudu wraz z woda w podłoże tworzy się efekt samooczyszczenia powierzchni. Dzieje się tak na skutek zabierania przez wodę drobinek zanieczyszczeń z powierzchni.
 
impregnacja samoczyszcząca

Efekt samoczyszczenia powierzchni impregnowanych preparatami Dynasil®