Usuwanie plam z oleju z kostki

Przyczyny powstawania wykwitów na klinkierze
16 marca 2014
Czy impregnować płytki gresowe ?
18 stycznia 2015

Dynasil® OIL ABSORBER - Środek pochłaniający plamy z oleju i tłuszczy

Samodziałający preparat w postaci pasty do usuwania plam po oleju i tłuszczach np. z kostki brukowej, kamienia naturalnego i betonu. OIL ABSORBER rozwiązuje dość powszechny problem mało estetycznych plam po oleju silnikowym na tarasach, podjazdach i garażach. Wśród opinii wielu wykonawców zajmujących się czyszczeniem np. kostki brukowej nie ma na rynku skutecznego preparatu o takim działaniu, a pozbycie się tłustych plam jest bardzo pracochłonne i wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Tak było może do tej pory, teraz każdy bez problemy może pozbyć się nieestetycznych tłustych plam. Ważna rzecz o którą pyta wielu wykonawców. OIL ABSORBER nie zmywa oleju wyłącznie z powierzchni, ale faktycznie go wchłania działając w głąb czyszczonej powierzchni. Zawarty w paście "micro-absorber" posiada doskonałe właściwości do wiązania/pochłaniania olejów i tłuszczy dlatego też plamy nie pojawią się po pewnym czasie co jest typowe dla preparatów zmywających powierzchniowo. Krótka prezentacja fotograficzne – produkt został również przetestowany na starych plamach z różnych olejów, za każdym razem efekt był taki sam jak na poniższych zdjęciach.

Tak się zaczyna! Plama i na dodatek wizyta u mechanika...
... a taki efekt oglądamy parę chwil później.
Pastę OIL ABSORBER należy nanieść na plamę grubszą warstwą ok. 4-5 mm i pozostawić do wyschnięcia. Można do tego wykorzystać szpachelkę, łopatkę lub po prostu łyżkę.
Pasta w zależności od temperatury schnie od 3 do 6 godzin. Po wyschnięciu tworzy się łatwa do usunięcia skorupka, która praktycznie sama odpada od powierzchni.
A tak wygląda efekt po ściągnięciu wyschniętej pasty. Ewentualny biały nalot pozostający na powierzchni wystarczy spłukać czystą wodą. I po plamie :)

Prościej to się już chyba nie da...


Informacje o produkcie

PASTA DO USUWANIA PLAM Z OLEJU - Dynasil OIL ABSORBER

Przejdź na stronę producenta www.consil.com.pl

19 Comments

 1. marcin wilk pisze:

  Wykonując profesjonalne usługi z zakresu czyszczenia posadzek przemysłowych oraz betonowej kostki brukowej często miałem problem z wszechobecnymi plamami oleju.

  Aby sprostać oczekiwaniom Klientów stosowałem wiele środków chemicznych, testowałem produkty wielu producentów.

  Stosowałem środki płynne (do szorowania), proszkowe (quasisorbenty), efekty były i owszem, ale nie zawsze satysfakcjonujące.

  Co równie ważne koszty i nakłady pracy nie zawsze przekładały się na jakość wykonanej pracy.

  Testy i poszukiwania skierowały mnie do Firmy Consil. Otrzymałem propozycję środka w postaci żelu, którego aplikacja i całościowa praca polega na nałożeniu środka na powierzchnie czyszczoną i następnie po upływie odpowiedniego czasu usunięciu skrystalizowanego środka wraz z usuniętym z powierzchni olejem.

  Rozwiązanie proste, a co najważniejsze bardzo skuteczne.

  Podsumowując swoje doświadczenia w zakresie skuteczności dostępnych środków chemicznych do usuwania plam oleju z powierzchni oceniam nowy produkt Consil OIL ABSORBER bardzo wysoko.

  Mając oparcie w swoich doświadczeniach mogę stwierdzić iż wg mnie jest to najlepiej działający, najskuteczniejszy środek dostępny na rynku z jakim miałem do czynienia.MW.

 2. RTM pisze:

  Czy środek równie dobrze sprawdza się na starych plamach po oleju silnikowym?

  • consil pisze:

   Dynasil® OIL ABSORBER był głównie testowany na starych plamach. Działanie jest jednakowe niezależnie jak stara czy świeża jest plama. Na potrzeby tego wpisu zrobiliśmy zdjęcia na świeżych plamach aby przy okazji pokazać sposób nakładania. Postaramy się niedługo umieścić kilka zdjęć właśnie z takich startych plam.

   Pewne słabsze działanie zauważyliśmy wyłącznie na krystalizowanych, polerowanych posadzkach betonowych, na których konieczne było ponowne nałożenie pasty do uzyskania pełnego efektu. Wynika to głównie z właściwości podłoża tak obrobionego w które nie będziemy się wgłębiać. Na wszystkich innych testowanych materiałach wystarczyło jednorazowe nałożenie pasty.

 3. Gosia pisze:

  Czy środek ten nie powoduje odbarwienia kostki, gdyż mam kolorową?

  • consil pisze:

   Jak do tej pory nie miało to miejsca, ale dobrą praktyką jest wykoanie testów w mało widocznym miejscu. Producentów kostki jest naprawdę wielu, używają różnych pigmentów i metod barwienia. Staraliśmy się wykonać testy na możliwie dużej ilości różnych kostek jednak to tylko niewielki ułamek bruków dostępnych na rynku. Wykonanie próby na pewno zaoszczędzi niespodzianek.

 4. Andrzej BRUKWORLD pisze:

  Zajmuję się czyszczeniem kostki na codzień – koniecznie muszę spróbować tego Oil Absorbera. Wygląda to naprawdę bardzo zachęcająco!

 5. Frank pisze:

  Próbowałam już chyba trzech albo czterech różnych preparatów, i efekty takie sobie. O tym przeczytałam coś na formum, opinie takie że aż zalatuje reklamą, więc kupiłam małą puszkę tak na próbę. DZIAŁA JAK NA ZDJĘCIACH !!! Niewiarygodne po pierwszym nałożeniu nie ma śladu. Zamawiam większą puszkę. 🙂

 6. irek pisze:

  Równie ważne, co odpowiednie środki czyszczące jest dobór porządnej firmy czyszczącej, ja zleciłem to i nie żałuję!

 7. czyszczenie polbruku pisze:

  No olej i tluszcz na kostce to największa zmora. Po zdjęciach widać, że działa konkretnie. Może wypróbujemy ten środek u siebie. 

 8. Wojtek pisze:

  Prosiłbym o komentarz użytkowników . ..

 9. Max pisze:

  Dobry środek czyszczący w połączeniu z profesjonalną dyszą obrotową i kostka wygląda jak nowa. Warto czyścić na bierząco i szybko reaogować, wtedy włożymy dużo mniej pracy. 

  • Ewa pisze:

   Też jestem zwolenniczką szybkiego reagowania. Jak tylko widzę jakąś plamę na moim podjeździe, to czyszczę ją tak szybko jak tylko mam na to czas. Dobra dysza obrotowa i środek czyszczący robi na prawdę dobrą robotę. Zawsze wolę też za wczasu zapobiegać takim sytuacją (nie da się niestety wszystkiego uniknąć)…

 10. Kinga pisze:

  Ostatnio szukałam skutecznej metody na pozbycie się uporczywej tłustej plamy i w końcu znalazłam, naprawdę podziałało. Ogólnie kostka sprawdza się świetnie tylko ta plama ją szpeciła, ale teraz znowu wygląda super!

 11. Artur pisze:

  Witam. Jaka jest wydajność tego środka?  Pozdrawiam 

  • consil2 pisze:

   Przy mocno przemoczonych olejem kostkach, należy nanieść warstwę ok. 4-5 mm grubości. Wtedy wydajność będzie około 0,5m2/1L. Można próbować nanieść cieńszą warstwę, ale skuteczność należy sprawdzić. 

   Myślę, że fajnym sposobem jest naniesienie podczas próby cieńszej i grubszej warstwy. (przypominam o wykonaniu próby przed nałożeniem na całą kostkę)

   Nie należy jednak zbyt bardzo odchudzać aplikacji, pasta ma pochłaniać olej, wyciągać go z zewnątrz. Zbyt mała ilość prawdopodobnie usunie z powierzchni olej, ale jeżeli zostanie on w środku kostki to po jakimś czasie prawie na pewno pojawi się na powierzchni.

 12. consil2 pisze:

  Sporo zapytań o plamy na kamieniu natyralnym, więc zamiast przekonywać lepiej pokazać. Zapraszamy też do polubienia naszego fanpage. Często nie piszemy ale za to zawsze na temat https://www.facebook.com/dynasil.impregnaty/ 

 13. consil2 pisze:

  Pasta nie zawiera żadnych związków mogących zareagować czy mieć wpływ na beton. Nie było również żadnych problemów do tej pory z kolorem kostki po zastosowaniu pasty więc myślę że można ją całkowicie bezkarnie stosować.

   

Dodaj komentarz