DYNASIL® PRIM

Wodoodporna impregnacja chłonnych materiałów budowlanych.

Impregnat do betonu, piaskowca, cegieł, kostki brukowej, tynków itp.

 

impregnat do kamienia


DYNASIL® PRIM jest nowej generacji impregnatem ochronnym, opracowanym na bazie aktywnych związków o mocnych działaniu hydrofobowym. Przeznaczony do impregnacji chłonnych materiałów mineralnych wystawionych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i zawilgocenia.

Zapewnia skuteczną ochronę przed nasiąkaniem materiałów, hamuje procesy wietrzenia, chroni przed mrozem, przebarwieniami i powstawaniem wykwitów. Zapewnia doskonałą ochronę przed wnikaniem zanieczyszczeń. Zabezpiecza przed agresywnymi działaniem kwaśnych deszczy i rozpuszczanych przez wodę związków zawartych w zanieczyszczonym spalinami powietrzu. Ogranicza skutki utrzymujących się zawilgoceń i powodowaną przez porost mchów i glonów korozję mikrobiologiczną materiałów mineralnych.

 

Charakterystyka

DYNASIL® PRIM jest drobnocząsteczkowym, głęboko penetrującym impregnatem. Nie zmienia wyglądu powierzchni, nie tworzy powłoki, nie ogranicza paroprzepuszczalności.

 

 

Właściwości

  • Chroni przed wodą i wzmacnia powierzchnie
  • Odporny na warunki atmosferyczne
  • Mocne właściwości samoczyszczące
  • Zapobiega powstawaniu grzybów i porostów
  • Zachowuje paro-przepuszczalność
  • Zwiększa mrozoodporność.
  • Nie zmienia koloru, nie tworzy powłoki.

Zastosowania

DYNASIL® PRIM jest wysokiej, jakości środkiem impregnującym przeznaczonym do hydrofobizacji chłonnych i porowatych powierzchni betonowych ogrodzeń, bruków, tarasów, okładzin elewacyjnych, betonu komórkowego, cegły silikatowej, cegły wapienno-piaskowej, ceramicznych cegieł ręcznie formowanych, cegieł elewacyjnych, naturalnego piaskowca, tynków mineralnych itp.

 

Orientacyjna wydajność z 1 litra

Beton (ogrodzenia, kostka brukowa)ok. 4-5 m2
Kamień naturalny (np. piaskowiec)ok. 4-6 m2
Tynki mineralneok. 8-102

Zużycie środka zależy od chłonności materiału i techniki nakładania.

Najczęściej zadawane pytania

1Czy impregnat mogę go zastosować na gipsowych cegiełkach na ścianie w sypialni?
Do impregnacji płytek gipsowych proszę zastosować dedykowany impregnat do wyrobów z gipsu DYNASIL SOLID Dodatkowo wzmocni cegiełki które będą bardziej odporne na uszkodzenia.
2Jaka jest najlepsza metoda nakładania?
Nie ma szczególnych wymagań co do nakładania impregnatu. Ważne, aby cała powierzchnia została dokładnie i równomiernie nasączona impregnatem. Do impregnacji dużych powierzchni można wykorzystać opryskiwacz ogrodowy. Przy mniejszych można wykorzystać pędzel z naturalnym włosiem lub chłonny wałek.
3Czy impregnat jest bezpieczny dla ludzi? Czy można zastosować go w pomieszczeniach mieszkalnych?
Tak. Zarówno w trakcie impregnacji jak i po jej zakończeniu można bezpiecznie przebywać w pomieszczeniu. Dynasil® Prim jest impregnatem wodnym, który nie zawiera szkodliwych dla ludzi substancji.