DYNASIL® PRIM

Wodoodporna impregnacja chłonnych materiałów budowlanych.

Impregnat do betonu, piaskowca, cegieł, kostki brukowej, tynków itp.

 

impregnat do kamienia


DYNASIL® PRIM jest nowej generacji impregnatem ochronnym, opracowanym na bazie aktywnych związków o mocnych działaniu hydrofobowym. Przeznaczony do impregnacji chłonnych materiałów mineralnych wystawionych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i zawilgocenia.

Zapewnia skuteczną ochronę przed nasiąkaniem materiałów, hamuje procesy wietrzenia, chroni przed mrozem, przebarwieniami i powstawaniem wykwitów. Zapewnia doskonałą ochronę przed wnikaniem zanieczyszczeń. Zabezpiecza przed agresywnymi działaniem kwaśnych deszczy i rozpuszczanych przez wodę związków zawartych w zanieczyszczonym spalinami powietrzu. Ogranicza skutki utrzymujących się zawilgoceń i powodowaną przez porost mchów i glonów korozję mikrobiologiczną materiałów mineralnych.


 

Charakterystyka

DYNASIL® PRIM jest drobnocząsteczkowym, głęboko penetrującym impregnatem. Nie zmienia wyglądu powierzchni, nie tworzy powłoki, nie ogranicza paroprzepuszczalności.
 

Właściwości

  • Chroni przed wodą i wzmacnia powierzchnie
  • Odporny na warunki atmosferyczne
  • Mocne właściwości samoczyszczące
  • Zapobiega powstawaniu grzybów i porostów
  • Zachowuje paro-przepuszczalność
  • Zwiększa mrozoodporność.
  • Nie zmienia koloru, nie tworzy powłoki.
 

Zastosowania

DYNASIL® PRIM jest wysokiej, jakości środkiem impregnującym przeznaczonym do hydrofobizacji chłonnych i porowatych powierzchni betonowych ogrodzeń, bruków, tarasów, okładzin elewacyjnych, betonu komórkowego, cegły silikatowej, cegły wapienno-piaskowej, ceramicznych cegieł ręcznie formowanych, cegieł elewacyjnych, naturalnego piaskowca, tynków mineralnych itp.  

Orientacyjna wydajność z 1 litra

Beton (ogrodzenia, kostka brukowa) ok. 4-5 m2
Kamień naturalny (np. piaskowiec) ok. 4-6 m2
Tynki mineralne ok. 8-102
Zużycie środka zależy od chłonności materiału i techniki nakładania.  

Dokumenty do pobrania

   

Powiązane produkty