Impregnacja piaskowca i wapienia

impregnat do piaskowca
Efekt perlenia – skuteczna impregnacja
17 września 2013
Czyszczenie klinkieru
16 marca 2014

Piaskowce i wapienie są jednymi z najczęściej stosowanymi skałami na elewacjach i ogrodzeniach. Ochrona tych materiałów jest wskazana ze względu na ich podatność na korozje wywołaną czynnikami atmosferycznymi, szkody mrozowe i dużą podatność do brudzenia

Oferta Dynasil® pozwala dobrać kilka równie skutecznych rozwiązań w zależności od oczekiwanych efektów, oraz narażenia powierzchni na różne czynniki.
 


Ochrona przed wodą i zabrudzeniami

Wszędzie tam gdzie wymagana jest ochrona, przed wodą i zabrudzeniami oraz zniszczeniami mrozowymi,  można zastosować Dynasil® Kamień, lub jako ekologiczną alternatywę Dynasil® SOLID. Oba impregnaty wykazują podobne działanie, i doskonale spełniają swoje funkcję ochronne.  Różnica jest bardzo subtelna i dotyczy głownie nieco mniejszej głębokości penetracji przez Dynasil® SOLID co wynika z braku zawartości rozpuszczalników. Głębokość penetracji tego preparatu sięga zazwyczaj od kilku do kilkunastu milimetrów i jest wystarczająca do ochrony nawet bardzo narażonych na działanie wody i mikroorganizmów powierzchni.

Dodatkowa ochrona przed olejami

impregnacja piaskowca kamień i st

Wszędzie tam gdzie istnieje ryzyko powstawania tłustych plam,  (ściany wewnątrz pomieszczeń, kamień sąsiadujący z grillami, doskonałym wyborem będzie Dynasil® ST.  Należy jednak pamiętać że szczególnie w przypadku kolorowych kamieni impregnat wzmacnia naturalną kolorystykę kamienia, co bardzo często jest oczekiwanym efektem. Na jasnych piaskowcach i wapieniach impregnacja w większości przypadków nie wpływa na zmianę kolorystyki. Oczywiście impregnat doskonale nadaje się również do impregnacji ochronnej kamienia na elewacjach i ogrodzeniach, posiadając te same cechy co wymienione wcześniej impregnaty, rozszerzone o ochronę przed olejami. 

Po lewej stronie działanie hydrofobowe, po prawej działanie hydro i oleofobobowe Dynasil ST


Impregnacja posadzek, Impregnacja powierzchni poziomych

Szczególnie trudnymi powierzchniami, ze względu na duże i długotrwałe obciążenie wodą opadową są posadzki na zewnątrz  wykonane z piaskowców.  Należy pamiętać że impregnacja w tym przypadku zabezpiecza głównie przed namakaniem i utratą właściwości wytrzymałościowych materiału. Jednak ze względu na dużą porowatość nie zabezpiecza całkowicie przed osadzaniem brudu w chropowatej strukturze powierzchni. Jedynym sposobem na utrzymanie takich powierzchni w czystości jest regularne zmiatanie lub spłukiwanie z powierzchni zanieczyszczeń. Impregnacja ma też jeszcze jedną zaletę, brud nie wnika razem z woda głęboko w pory, co ułatwia jego późniejsze czyszczenie.

Skuteczna i ekonomiczna ochrona elewacji – Dynasil® SMART Protect

Dynasil® SMART Protect jest impregnatem nadającym powierzchni bardzo mocny efekt perlenia wody na powierzchni, przez co właściwości samoczyszczące są jeszcze mocniejsze. W odróżnieniu do pozostałych impregnatów nie wnika aż tak głęboko w powierzchnie, ale tworzy na powierzchni i tuż po nią, cienką, bardzo odporną, trwałą i niewidoczną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Jednak ze względu na niewielką głębokość impregnacji nie jest zalecane jego stosowanie na posadzkach.  Dynasil® SMART Protect podobnie jak Dynasil® ST, doskonale zabezpiecza przed zaplamieniami kamienia olejami, winem itp. Jest też alternatywą dla Dynasil® ST, wszędzie tam gdzie zależy nam aby kolorystyka nawet kolorowych kamieni pozostała niezmieniona. 

Główne zalety impregnacji piaskowca i wapienia, impregnatami Dynasil®

► Ochrona przed nasiąkaniem i niszczeniem
► Wzrost mrozoodporności
► Wzmocnienie materiału w strukturze
► Ochrona przed brudzeniem i porostem mikroorganizmów
► Trwałość uzyskanej ochrony

Zachęcamy do zadawania pytań dotyczących doboru impregnatów  tym bardziej że prawidłowo dobrany impregnat oraz właściwie i dokładnie przeprowadzony zabieg impregnacji zagwarantuje wieloletnią ochronę powierzchni nawet przy dużym obciążeniu czynnikami atmosferycznymi. 

impregnacja piaskowca dynasil2

Więcej realizacji na stronie Consil w zakładce obiekty referencyjne  obiekty referencyjne

Podobne artykuły:

Dynasil® SMART i Dynasil® ST – skuteczność I ekologia
Efekt perlenia – skuteczna impregnacja

Linki:

Impregnat do piaskowca i wapienia - Dynasil Kamień
Impregnat do piaskowca oleofobizujący - Dynasil ST
Impregnat ekologiczny do piaskowca i wapienia - Dynasil SOLID
Impregnat do kamienia Super-hydrohobowy - Dynasil SMART Protect

 

 impregnaty do piaskowca dynasil

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *