Czyszczenie klinkieru

Impregnacja piaskowca i wapienia
10 października 2013
Przyczyny powstawania wykwitów na klinkierze
16 marca 2014

Pierwsze słoneczne dni odkrywają na elewacjach, podjazdach, i ogrodzeniach ślady mijającej zimy. W jaki sposób usunąć powstałe zabrudzenia, jakich środków użyć żeby kostka brukowa, kamień czy klinkier odzyskał swój wcześniejszy wygląd ?

W odpowiedzi na to pytanie powstał niesamowicie mocno działający i skuteczny Dynasil® Renowal KR, przeznaczony do usuwania wykwitów na cegłach klinkierowych, i zabrudzeń cementowych. Dzięki unikalnej recepturze Dynasil® Renowal KR staje się doskonałym narzędziem wspierającym procesy czyszczenia nie tylko Klinkieru ale również kostki brukowej i kamieni naturalnych.
 

Dynasil Renowal KR2Dynasil® Renowal KR – koncentrat czyszczący

Dynasil® Renowal KR jest nowoczesnym, silnie działającym preparatem zawierającym w swoim składzie specjalnie dobrane kwasy, rozpuszczające dodatki oraz związki powierzchniowo czynne poprawiające skuteczność mycia i działające odtłuszczająco.

  • Usuwa i neutralizuje wykwity
  • Doskonale rozpuszcza trwałe i uporczywe zabrudzenia
  • Posiada doskonałe właściwości myjące i odtłuszczające

 

Czyszczenie Klinkieru:

Ci którzy próbowali zmywać wykwity na cegłach klinkierowych przekonali się że używanie dostępnych na rynku zawierających wyłącznie kwasy płynów przynosi całkiem dobre efekty, lecz są  one dość krótkotrwałe i po niedługim czasie wykwity pojawiają się ponownie. Wynika to głownie z powierzchniowego działania tych preparatów. Dynasil® Renowal KR poza skutecznymi kwasami zawiera związki powierzchniowo czynne, poprawiające zwilżalność mytych powierzchni. Dzięki temu preparat wnika głębiej w powierzchnie i neutralizuje wykwity również pod powierzchnią przez co okresy pomiędzy renowacją zostają znacznie wydłużone. Zawarte związki powierzchniowo czynne posiadają również doskonałe właściwości czyszczące i odtłuszczające, wspomagając efektywność procesu czyszczenia.

Aby zapobiec ponownemu pojawianiu się wykwitów można zaimpregnować powierzchnię preparatem Dynasil® Klinkier, który zamyka możliwość nasiąkania i tym samym transportowania wykwitów na powierzchnie cegły.


Czyszczenie pozostałych powierzchni:

Dynasil® Renowal KR jest również doskonałym preparatem do mycia Kamienia oraz kostki brukowej. Silnie działające związki doskonale rozpuszczają trwałe i oporne zabrudzenia zarówno z Kamienia jak i bruku. Dodatkowo odłuszczające związki powierzchniowo czynne wspomagają usuwanie tłustych plam np. po oleju silnikowym.
 


Przykład czyszczenia bruku klinkierowego z zaprawy po fugowaniu
(po lewej część przed czyszczeniem, po prawej po czyszczeniu)

ofer03

Linki

Czyścik wykwitów - Dynasil® Renowal KR
Impregnat do klinkieru - Dynasil® Klinkier

 

Dodaj komentarz