impregnacja polerowanego kamienia – test

Jak czyścić piaskowiec
11 sierpnia 2015
Efekt mokrej powierzchni Dynasil WET
5 kwietnia 2016

Jak Dynasil® FX sprawdza się w porównaniu do innymi dostępnymi na polskim rynku impregnatami do polerowanego kamienia?

Podobnie jak w pierwszym teście impregnat przeciw plamom - test wykorzystaliśmy dokładnie te same impregnaty. Impregnat oznaczony (1) nadal nie jest dostępny na rynku polskim, przypominamy cena ok. 280EUR za 1 litr. Jest to jednak według niemieckiego producenta najlepszy produkt z ich oferty, dlatego też właśnie ten wybraliśmy do naszych testów. Sam producent jest dość popularny na naszym rynku.

Preparat z cyferką (2) podobnie jak w przypadku pierwszego testu, pomimo deklarowanej dożywotniej gwarancji działa poprostu słabo żeby nie powiedzieć że wcale.

I ostatni (3) taki nasz cichy faworyt spośród konkurencyjnych preparatów, ponieważ pomimo niższej ceny w porównaniu do poprzednich działa naprawdę bardzo dobrze. Widać można zrobić coś naprawdę skutecznego w przyzwoitej cenie.

Test: kamień wapienny, czas 3 godziny

test impregnatów do polerowanego kamienia

 

Należy pamiętać że impregnacja daje czasową ochronę, oznacza to że rozlane wino, sok, czy kawę powinniśmy usunąć możliwie szybko. Pozostawienie na powierzchni na dłuższy czas może a raczej na pewno pozostawi plamę. Oczywiście wszystko jest jeszcze zależne od samego kamienia, niektóre są naprawdę odporne inne trochę mniej, ale lepiej nie sprawdzać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *