Impregnacja cegły ręcznie formowanej w kuchni i łazience

Dynasil SMART i ST – skuteczność i ekologia
10 sierpnia 2013
Destrukcyjne działanie soli budowlanych
31 sierpnia 2013

Podczas budowy domu zaprojektowaliśmy wykonanie ściany w  łazience z cegły klinkierowej ręcznie formowanej. Boczna ściana kabiny prysznica to właśnie ta z Klinkieru. Pomalowałem ścianę Dynasil ST, efekt fajny, woda ścieka a ściana nabrała wyraźniejszego koloru. Niestety po przetarciu ręką cegła nadal lekko się osypuje i boje się że impregnat spadnie razem z piaskiem?

 

Dynasil ST jest bardzo skutecznym i trwałym impregnatem do cegieł ręcznie formowanych. Gwarantuje w przeciwieństwie do tradycyjnych impregnatów hydrofobizujących, które chronią wyłącznie przed wodą również ochronę przed powstawaniem tłustych plam, co w łazience wydaje się być bardzo istotne. Impregnat na cegłach klinkierowych ręcznie formowanych, posiada doskonałą zdolność do penetracji. Jeżeli impregnat został użyty zgodnie z zaleceniami nie ma obawy, że straci on swoje właściwości, na skutek osypywania się cegły.

Osypywanie się cegły wynika z technologii jej wypalania. Luźny „piasek” po fugowaniu powinien zostać usunięty przy pomocy np. szczotki. Ułatwia on również czyszczenie cegły po fugowaniu.

Wykonawcy zwłaszcza na elewacjach nie wykonują tego zabiegu ze względu na to, że deszcz z upływem czasu sam usuwa luźne elementy, a zabieg nie jest wymagany. Ściany wewnątrz pomieszczeń powinny jednak zostać oczyszczone z luźnej warstwy, głównie ze względu na utrzymanie czystości. Ciągłe zamiatanie może być nieco uciążliwe.

Consil Polska

Impregnat do cegły ręcznie formowanej-Dynasil® ST

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *