DYNASIL® EFFECT

Plamoodporna impregnacja kamienia naturalnego - efekt mokrego kamienia.


Do polerowanych i matowych powierzchni.

impregnat mokry kamien granit

DYNASIL® EFFECT jest nowoczesnym ceramicznym preparatem przeznaczonym do odpornej na plamy impregnacji z równoczesnym, intensywnym pogłębieniem koloru powierzchni - „efekt mokrego kamienia”.

DYNASIL® EFFECT zapewnia impregnowanym powierzchnią doskonałą odporność na powstawanie plam po różnego rodzaju produktach spożywczych, sokach, kawie, herbacie, olejach, alkoholach i produktach kosmetycznych. Na zewnątrz budynków skutecznie chroni przed skutkami zawilgoceń i działaniem zmiennych warunków atmosferycznych.


Impregnat - Efekt mokrego kamienia.

Celem impregnacji jest trwała wizualna zmiana wyglądu powierzchni polegająca na intensyfikacji naturalnej barwy kamienia i uwidocznieniu jego struktury. DYNASIL® EFFECT został pod tym względem dopracowany do perfekcji i pozwala na uzyskanie identycznego wyglądu jak po zmoczeniu kamienia wodą.  


Właściwości

  • Całkowicie naturalny kolor odpowiadający mokrej powierzchni
  • Odporny na warunki atmosferyczne
  • Odporny na UV – nie blaknie na słońcu
  • Odporny na zmywanie detergentami
  • Zachowuje paro-przepuszczalność (odporny na złuszczenia)
  • Chroni przed zabrudzeniami i ułatwia czyszczenie
 

Zastosowania

DYNASIL® EFFECT jest przeznaczony do impregnacji kompaktowych, mało chłonnych kamieni naturalnych, typu granit, marmur, trawertyn, łupek itp., o dowolnym wykończeniu powierzchni (szlifowane, polerowane, łupane itd.) Przeznaczony do impregnacji wszystkich powierzchni ścian, posadzek, blatów, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Doskonale nadaje się do impregnacji materiałów ceramicznych takich jak płytki podłogowe, klinkier oraz innych chłonnych materiałów mineralnych.  

Orientacyjna wydajność z 1 litra

Powierzchnia polerowana ok. 30m2
Powierzchnie szlifowane, łupane matowe ok. 20m2
Wydajność podana dla kamieni naturalny o małej chłonności jak granit, marmur, wapień, bazalt itp. Do materiałów porowatych i chłonnych zalecamy zastosowanie impregnatu DYNASIL® WET

 

Dokumenty do pobrania

   

Materiały video

 

Powiązane artykuły

Impregnacja blatów kuchennych z kamienia naturalnego.
Impregnacja płytek gresowych
Impregnacja kamienia naturalnego na elewacjach i ogrodzeniach.