impregnacja kamienia piaskowca

Impregnacja piaskowca.

Kamień naturalny jest bardzo wszechstronnym materiałem wykorzystywanym do wykonywania zewnętrznych elewacji budynków, ogrodzeń i tarasów. Bardzo szeroka gama kolorów, różnorodna struktura materiału, łatwa obróbka powierzchni, sprawiają, że kamień jest niebywale atrakcyjnym materiałem dekoracyjnym i wykończeniowym. Duża porowatość i chłonność są jednak przyczyną wielu problemów związanych z kamieniem wystawionym na działanie czynników atmosferycznych. Wnikanie wody, wahania temperatur, nasłonecznienie, mróz, podatność na rozwój mikroorganizmów, zanieczyszczenia i kwaśne deszcze sprawiają, że ulega on nieustannym procesom wietrzenia. Efektem jest obniżenie właściwości technicznych oraz pogorszenie wyglądu oraz konieczność kosztownych prac renowacyjnych. Zagrożenia związane z wodą i powstawaniem różnorodnych zabrudzeń można skutecznie ograniczać, stosując odpowiednie impregnaty do kamienia. Kamień jest inwestycją na długie lata, dlatego warto zapewnić mu ochronę, którą może dostarczyć DYNASIL®

Impregnacja piaskowca na zewnątrz

DYNASIL® KAMIEŃ, ze względu na swoje właściwości, może być stosowany bez obaw do każdego rodzaju kamienia niezależnie od chłonności i porowatości.  Zapewnia niebywale skuteczną i trwałą ochronę kamienia przed wpływem czynników atmosferycznych. Pozwala na bezproblemową aplikację na wilgotnych podłożach bez ryzyka powstania plam lub przebarwień.

Doskonałe właściwości impregnujące oferuje również DYNASIL® SOLID. Zaletą jest brak rozpuszczalników i bardzo szybkie uzyskanie pełnych właściwości ochronnych. Ze względu na zawartość wzmacniających związku krzemianu zalecany jest do mocno nasiąkliwych i porowatych kamieni jak piaskowiec, wapień itd.

Większość zwłaszcza kolorowych kamieni, po zmoczeniu wodą nabiera korzystnego wyglądu i znacznie intensywniejszej barwy. Efekt „mokrej powierzchni” można zatrzymać na stałe dzięki DYNASIL® WET. Doskonała hydro i oleofobowość sprawia, że jest idealny nie tylko na elewacje, ale również na tarasy, podjazdy, i wszędzie tam, gdzie mogą powstawać tłuste plamy. Oparty na ceramicznej budowie, oferuje najtrwalsze efekty spośród dostępnych na runku impregnatów.

Wzmocnienie kolorystyki można również uzyskać stosując bezrozpuszczalnikowy DYNASIL® ST. Doskonałe rozwiązanie tam, gdzie efekt „mokrego kamienia” jest zbyt mocny a zmiana kolorystyki powinna być mniej intensywna i bardzie subtelna. Doskonała hydro i oleofobowość sprawia, że może znaleźć zastosowanie praktycznie w każdym miejscu narażonym na zaplamienia

CECHY I WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTÓW

Nazwa handlowa Specyfikacja Zakres działania/ Odporność Rodzaj materiałów Całkowita wydajność [m2/L]
DYNASIL® KAMIEŃ Rozpuszczlnikowy  woda 5-6
DYNASIL® SOLID Wodny  woda 5-6
DYNASIL® WET Rozpuszczlnikowy woda / olej 8-12
DYNASIL® ST Wodny woda / olej 5-6

Przed zastosowaniem należy przeprowadzić próbę, aby ocenić wygląd powierzchni i skuteczność impregnacji.