impregnat do płytek gresowych polerowanych

Impregnacja gresu polerowanego

Gres polerowany to znakomity sposób na efektowną podłogę, lśniącą niczym tafla lustra. Jest to jednak podłoga wymagająca. Przede wszystkim mowa tu o podłogach wykonanych z gresu polerowanego o jednolitej kolorystyce. Na takich płytkach widać nawet najmniejsze zabrudzenie, ślady stóp, a nawet smugi po wodzie, którą były myte. Poza kłopotami z utrzymaniem czystości warto także zwrócić uwagę na problemy z trwałymi zabrudzeniami, które bardzo często pojawiają się podczas użytkowania. Proces polerowania powoduje mechaniczne usunięcie zewnętrznej warstwy płytki i otwarcie zamkniętych do tej pory mikroporów. Powierzchnia nabiera połysku, ale jednocześnie staje się bardzo wrażliwa na wnikanie zabrudzeń.

Nie powinno być to jednak powodem rezygnacji z wymarzonej błyszczącej podłogi, gres można skutecznie impregnować.  Rozwiązaniem jest DYNASIL® FX który pozwala uzyskać odporność powierzchni podobną do gresu nie poddanego procesowi polerowania.

Impregnacje najlepiej wykonać zaraz po ułożeniu gresu i zafugowaniu, pozwali to uniknąć niespodzianek. Wraz z biegiem czasu należy jednak bacznie obserwować co dzieje się z gresem polerowanym, zwłaszcza w miejscach często zmywanych i w razie potrzeby powtórzyć zabieg impregnacji.

 

Impregnat do płytek gresowych

  Przeznaczenie    Wydajność 
 DYNASIL FX Plamoodporna impregnacja polerowanego gresu.   30-40 m2/L