Impregnaty do cegły.

Cegła rozbiórkowa i ręcznie formowana wewnątrz pomieszczeń.

Cegły zaczęto wykorzystywać do budowy domów już w starożytności. Jest to więc budulec zdecydowanie ponadczasowy. Wówczas jednak ciężko było przewidzieć, że materiał ten zdominuje w przyszłości także wnętrza mieszkań. Cegła ręcznie formowana to materiał bardzo trwały, a jej naturalny skład sprawia, że znajduje wielbicieli zarówno wśród osób interesującymi się nowoczesnymi wnętrzami, jak i wśród miłośników stylu retro czy industrialnego. Cegły we wnętrzu dają niesamowicie unikatowy charakter, dodają ciepła. Sprawdzają się jako wykończenie wewnętrznych ścian, nadają się także do budowy wysp kuchennych, barków czy innych elementów dekoracyjnych.

 

Impregnat do cegły – co warto wiedzieć?

Cegły ręcznie formowane cechuje jednak dość duży stopień nasiąkliwości. Każde zachlapanie barwiącymi czy tłustymi płynami może przynieść nieodwracalne skutki. Oczywiście możemy się przed tym ustrzec wykorzystując impregnat do cegły i impregnując powierzchnię wykonaną z cegły i płytek ręcznie formowanych. Warto zabieg ten przeprowadzić na samym początku, gdy na użytych do wykończenia materiałach nie osiadł kurz i nie posiadają żadnych zabrudzeń.

Do cegieł i płytek ręcznie formowanych, układanych wewnątrz pomieszczenia, najlepszy będą impregnaty, które zapewnią kompleksową ochronę, zarówno przed wodnymi zabrudzeniami jak i tłuszczami. Oferowany impregnat do cegły Dynasil® pozwala na zachowanie niezmienionego wyglądu, delikatne wzmocnienie barwy lub uzyskanie efektu „mokrej cegły”. Ważną cechą impregnatów Dynasil® jest niezmienne w czasie działanie, brak czynników mogą wpłynąć na osłabienie impregnacji sprawia, że zabiegu nie trzeba powtarzać.

 

Impregnacja cegły w kuchniach, łazienkach i salonach.

  Przeznaczenie    Wydajność 
DYNASIL® ST Impregnacja cegły z delikatnym wzmocnieniem koloru 5-6 m2/L
DYNASIL® SMART* Impregnacja cegły bez zmiany wyglądu i kolorystyki 8-20 m2/L
DYNASIL® WET Impregnat do cegły z efektem mokrej powierzchni 8-10 m2/L

 

var1-46fx4h5nwxlMaA1xOjDv