impregnat do betonu architektonicznego

Impregnacja betonu architektonicznego na elewacjach

Beton architektoniczny w ostatnich latach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem architektów i projektantów. Jego surowy i nowoczesny wygląd podkreśla idealnie charakter wnętrz i elewacji. Minimalistyczne bryły budynków w połączeniu z licznymi przeszkleniami i płytami betonowymi tworzą bardzo efektowne aranżacje i przyciągają uwagę.

Beton to materiał niepalny i odporny na ścieranie. Wykorzystanie go na elewacjach wydaje się, więc być dobrym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że każda fasada narażona jest na działanie czynników atmosferycznych oraz zabrudzeń. Najczęściej spotykanym mankamentem betonu jest wodoszczelność. Porowata struktura sprzyja przenikaniu wody i szkodliwych substancji do jego wnętrza, przyczyniając się tym samym do szybkiego spadku parametrów wytrzymałościowych, użytkowych oraz estetycznych. Jeśli więc chcemy przez wiele lat cieszyć się ekskluzywnym wyglądem elewacji, to warto zaimpregnować jej powierzchnię odpowiednim preparatem.

Impregnaty DYNASIL® przeznaczone do ochrony betonowych elewacji tworzą strefę hydrofobową w ich wnętrzu, a nie tylko na powierzchni. Innowacyjna technologia zastosowana podczas produkcji tych impregnatów sprawia, że zapewniają one skuteczną ochronę elewacji nawet podczas kilkudniowych opadów. Dodatkowo zabezpieczają także przez zabrudzeniami, porostem mchu czy wykwitami.

 

Rekomendowane impregnaty do betonu

 

  Przeznaczenie    Wydajność 
DYNASIL BETON Głębokopenetrująca impregnacja betonu 5-6 m2/L
DYNASIL SOLID Impregnacja i wzmacnianie betonu 5-6 m2/L
DYNASIL WET Pełna ochrona z trwałym efektem mokrej powierzchni 8-15 m2/L
DYNASIL SMART Wysokowydajna impregnacja o właściwościach samoczyszczących 10-30 m2/L

Są to wyłącznie rekomendacje oparte na najczęstszych aplikacjach i mają ułatwić wybór odpowiedniego impregnatu. Nie wyklucza to możliwość  zastosowania innych naszych produktów.

 

Najczęstsze pytania dotyczące impregnacji betonu na zewnątrz budynków.