Impregnacja kamienia wewnątrz pomieszczeń - posadzki.


Dawniej posadzki marmurowe i granitowe były powszechnie stosowane przede wszystkim w muzeach, obiektach sakralnych czy w ekskluzywnych rezydencjach prywatnych. Obecnie coraz częściej stanowią także wykończenie domów jednorodzinnych i mieszkań. Posadzki kamienne to niekwestionowana elegancja i ponadczasowość. To także oznaka odrobiny luksusu, która idzie w parze z funkcjonalnością.


Posadzki kamienne posiadają delikatną strukturę i występują w bogatej palecie barw. Jest to niesamowicie efektowne i trwałe rozwiązanie. Niezależnie jednak od rodzaju kamienia i wykończenia powierzchni, na jakie się zdecydujemy, posadzki kamienne posiadają otwarte pory, które są podatne na łatwy dostęp i wnikanie zabrudzeń w ich strukturę. Może to prowadzić do trwałych i często nieodwracalnych odbarwień. Problem ten dotyczy zarówno kamienia o chropowatej, szorstkiej strukturze, jak i kamienia polerowanego.
Chcąc więc cieszyć się przez wiele lat kamienną posadzką, warto ją zaimpregnować odpowiednim preparatem.


Jak wybrać? W przeciwieństwie do typowych impregnatów gwarantujących wyłącznie hydrofobowość lub tworzących powłokę na kamieniu, rozwiązania oferowane przez markę DYNASIL® dają znacznie większy zakres ochrony, bez tworzenia na powierzchni widocznej powłoki wrażliwej na ścieranie i złuszczenia. Zabieg impregnacji sprawia, że zanieczyszczenia nie będą w stanie wniknąć w kamień, a zatrzymane na powierzchni posadzki zabrudzenia będzie można łatwo usunąć bez obaw o pozostawienie plam.

Impregnaty do zastosowań na posadzkach z kamienia naturalnego...

Nazwa produktu

Charakterystyka impregnatu

Wydajność

DYNASIL® FX

Plamoodporna impregnacja bez zmiany koloru kamienia.

20-35 m2/L

DYNASIL® EFFECT

Plamoodporna impregnacja z jednoczesnym wzmocnieniem koloru - efekt mokrego kamienia

20-35 m2/L