• "Ponad 3000 testów każdego roku

  • "Impregnacja klinkieru i materiałów ceramiczych

  • "Impregnaty do kamienia naturalnego

  • "Impregnacja kamienia na blatach i posadzkach

  • "doskonała odporność na powstawanie plam

KAMIEŃ NA POSADZKACH

impregnacja granitu posadzka

IMPREGNACJA POSADZEK KAMIENNYCH

Dawniej posadzki marmurowe i granitowe były powszechnie stosowane przede wszystkim w muzeach, obiektach sakralnych czy w ekskluzywnych rezydencjach prywatnych. Obecnie coraz częściej stanowią także wykończenie domów jednorodzinnych i mieszkań. Posadzki kamienne to niekwestionowana elegancja i ponadczasowość. To także oznaka odrobiny luksusu, która idzie w parze z funkcjonalnością.

Posadzki kamienne posiadają delikatną strukturę i występują w bogatej palecie barw. Jest to niesamowicie efektowne i trwałe rozwiązanie. Niezależnie jednak od rodzaju kamienia i wykończenia powierzchni, na jakie się zdecydujemy, posadzki kamienne posiadają otwarte pory, które są podatne na łatwy dostęp i wnikanie zabrudzeń w ich strukturę. Może to prowadzić do trwałych i często nieodwracalnych odbarwień. Problem ten dotyczy zarówno kamienia o chropowatej, szorstkiej strukturze, jak i kamienia polerowanego. Chcąc więc cieszyć się przez wiele lat kamienną posadzką, warto ją zaimpregnować odpowiednim preparatem.

W przeciwieństwie do typowych impregnatów gwarantujących wyłącznie hydrofobowość lub tworzących powłokę na kamieniu, rozwiązania oferowane przez markę DYNASIL® dają znacznie większy zakres ochrony, bez tworzenia na powierzchni widocznej powłoki wrażliwej na ścieranie i złuszczenia. 

Zabieg impregnacji sprawia, że zanieczyszczenia nie będą w stanie wniknąć w kamień, a zatrzymane na powierzchni posadzki zabrudzenia będzie można łatwo usunąć bez obaw o pozostawienie plam.

REKOMENDOWANE IMPREGNATY DO KAMIENIA NA POSADZKACH

Przed zastosowaniem należy przeprowadzić próbę aby ocenić wygląd powierzchni i skuteczność impregnacji.

  Przeznaczenie    Wydajność 
DYNASIL® FX Kompletna ochrona kamienia zabezpieczająca przed powstawaniem plam   20-35 m2/L
DYNASIL® WET Kompletna ochrona kamienia z efektem mokrej powierzchni   20-35 m2/L
DYNASIL® EFFECT Impregnacja polerowanego i matowego kamienia z jednoczesnym efektem mokrego kamienia   20-35 m2/L