WYROBY DEKORACYJNE Z GIPSU

impregnat do kamienia dekoracyjnego z gipsu

KAMIEŃ DEKORACYJNY IMPREGNACJA (IMITACJE Z GIPSU)

Gipsowe odlewy imigrujące kamień stały się dość popularnym elementem wykończenia wnętrz. Lekki, łatwy w obróbce i montażu gips zdobył wielu zwolenników. Różnorodność kształtów i kolorów sprawia, że znajduje on zastosowanie w wielu domach i mieszkaniach. Pasuje zarówno do wnętrz w stylu nowoczesnym, industrialnym, jak i retro.

Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to materiał naturalny. Jest on zdecydowanie mniej odporny na uszkodzenia mechaniczne, wraz z biegiem czasu może ulec odbarwieniom i dodatkowo nie jest plamoodporny. Jego stosunkowo miękka struktura uniemożliwia czyszczenie ewentualnych zabrudzeń.

Decydując się na wykorzystanie gipsowego kamienia dekoracyjnego we wnętrzu, warto także przeprowadzić zabieg jego impregnacji zaraz po położeniu. Pozwala to cieszyć się jego ładnym wyglądem przez wiele lat oraz wyeliminować ryzyko konieczności wymiany poszczególnych elementów. Impregnacja to zabieg niezbędny w przypadku tego materiału wykończeniowego, szczególnie w miejscach narażonych na zabrudzenia.

Dzięki impregnatom marki Dynasil® gips pomimo swojej chłonności może stać się materiałem naprawdę trwałym i odpornym. Dynasil® SOLID doskonale chroni przed wsiąkaniem przypadkowych wodnych zabrudzeń, jednocześnie wzmacniając powierzchnie gipsu. Nie tworzy on na kamieniu widocznej powłoki i zupełnie nie wpływa na jego wygląd. Natomiast w miejscach narażonych na powstawanie tłustych plam, impregnację można wykonać preparatem Dynasil® SMART.

REKOMENDOWANE IMPREGNATY DO GIPSU

Przed zastosowaniem ależy przeprowadzić próbę aby ocenić wygląd powierzchni i skuteczność impregnacji.

  Przeznaczenie    Wydajność 

DYNASIL SOLID

Impregnacja i wzmacnianie gipsu   5-6 m2/L

DYNASIL SMART

Impregnacja plamoodporna gipsu   20-30 m2/L