impregnacja cegły ręcznie formowanej

Impregnacja cegieł ręcznie forowanych

Cegły i płytki ręcznie formowane to materiał, który cechuje duża wytrzymałość mechaniczna, odporność na niskie temperatury oraz doskonała izolacyjność termiczna. Nie bez przyczyny od kilku lat zauważyć można wzrost zainteresowania tym materiałem wykończeniowym. Cegła ręcznie formowana pomimo stosunkowo dużej nasiąkliwości, jest materiałem mrozoodpornym, co wynika ze specyficznej budowy jej wiązań. Pochłanianie dużych ilości wody niesie za sobą jednak wiele innych problemów. Jakich? Przede wszystkim przekłada się to na spadek izolacyjności termicznej, możliwy rozwój mikroorganizmów, korozję spoin oraz powstawanie wykwitów wapiennych. Z wodą przesiąkają do wnętrza cegły również zabrudzenia, pyły czy sadza, które mogą powodować zmianę jej pierwotnego wyglądu.

Z tych względów impregnacja cegły i płytek ręcznie formowanych jest z wielu powodów bardzo korzystana. Trzeba jednak pamiętać, że są to materiały wrażliwe na wszelkie zmiany ich właściwości fizycznych i każda ingerencja w ich strukturę może powodować uszkodzenie. Wybierając impregnat do cegieł i płytek ręcznie formowanych warto skorzystać z tych sprawdzonych i posiadających odpowiednie parametry. Preparaty marki Dynasil® gwarantują skuteczność i bezpieczeństwo – ich jakość została potwierdzona badanami Pracowni Chemii Konserwatorskiej. 

 

Jaki impregnat zastosować na zewnątrz do cegły

Przeznaczenie Wydajność 
DYNASIL® KLINKIER Impregnacja cegły ręcznie formowanej i materiałów ceramicznych na elewacjach 5-6 m2/L
DYNASIL® WET Impregnacja cegły wewnątrz i na zewnątrz z efektem „mokrej powierzchni” 6-10 m2/L
DYNASIL® ST Impregnacja cegły ręcznie formowanej do wewnątrz i na zewnątrz z delikatnym pogłębieniem kolorystyki 5-6 m2/L
DYNASIL® SMART Impregnacja plamoodporna cegły wewnątrz i na zewnątrz bez wpływu na kolorystykę 10-20 m2/L