impregnowany beton architektoniczny

Impregnacja betonu architektonicznego wewnątrz pomieszczeń.

Beton architektoniczny jest coraz częściej wykorzystywany w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Dzięki niemu otrzymujemy industrialny i surowy klimat, którego dopełnieniem jest wyposażenie w stylu minimalistycznym. Idealnie sprawdza się jako okładzina ścienna, a także na blatach czy posadzkach. Z powodzeniem można go wykorzystać w niemal każdym pomieszczeniu – w kuchni, salonie, sypialni, przedpokoju czy w łazience.

Decydując się na beton we wnętrzu, musimy być jednak świadomi, że nie jest to materiał ponadczasowy, który nie ulega zniszczeniom. W zależności od miejsca użytkowania jest on narażony na zabrudzenia oraz przebarwienia. Kurz, tłuste plamy, przypadkowe zachlapania – przed wszystkimi tego typu czynnikami warto jest się zabezpieczyć. Większość impregnatów oferowanych na rynku tworzy na impregnowanej powierzchni widoczne powłoki, co niestety wpływa na wygląd betonu i sprawia, że traci on swój naturalny, surowy wygląd. Zabezpieczenie gładkich i wrażliwych powierzchni bez zmiany wyglądu i wrażliwej na złuszczenia powłoki bywa dużym problemem dla producentów chemii.

Proponowane przez Nas rozwiązania nie tylko nie wpływają na wygląd powierzchni, ale wykazują skuteczność zabezpieczeń porównywalną z systemami tworzącymi powłoki na powierzchni betonu. W ofercie można znaleźć zarówno impregnaty rozpuszczalnikowe jak i ekologiczne impregnaty wodorozcieńczalne pozwalające na impregnację w pomieszczeniach już użytkowanych.

DYNASIL® SMART

Doskonałe właściwości hydrofobowe oraz oleofobowe. Dodatkowo ma on także bardzo silne działanie odpychające zabrudzenia. Dzięki temu pozwala skutecznie chronić nawet najbardziej wymagające powierzchnie pionowych ścian wykonanych z betonu. Zabieg impregnacji preparatem DYNASIL® SMART skutecznie chroni przed plamami na skutek przypadkowych zachlapań, odciskami palców, tłuszczami oraz trwałymi przebarwieniami.

DYNASIL® FX

Najczęściej stosowany w miejscach szczególnie narożnych na zabrudzenia. Polecany jest przede wszystkim do impregnacji betonu w kuchniach czy łazienkach. Idealnie sprawdzi się podczas zabezpieczania powierzchni płaskich – posadzek, parapetów oraz blatów roboczych. Wysoka skuteczność i bardzo silne działanie sprawiają, że impregnat znajduje również zastosowanie, jako niewidoczne, bezpowłokowe zabezpieczenie przed graffiti.

DYNASIL® WET / DYNASIL® ST-BRUK

Nadają impregnowanym elementom „efekt mokrej powierzchni”. Po zastosowaniu tych preparatów każde barwione na kolor płyty nabierają intensywnego, żywego koloru – dokładnie tak, jak po zmoczeniu wodą. Dodatkowo zapewniają one doskonałą trwałość i plamoodporność.

Wspólną cechą dla wszystkich impregnatów Dynasil stosowanych wewnątrz pomieszczeń jest ich niesłabnące w czasie działanie. Oznacza to, że impregnacja nie musi być odnawiana i jest zabiegiem jednorazowym. Wyłącznie w miejscach często zmywanych przy użyciu detergentów, konieczne jest okresowe odnawianie impregnacji.

 

Rekomendowane impregnaty do zastosowań wewnątrz pomieszczeń na beton architektoniczny

  Przeznaczenie    Wydajność 
DYNASIL SMART Wodny impregnat zabezpieczający przed wodą i tłuszczami powierzchnie betonowe. 10-30 m2/L
DYNASIL FX Impregnat zabezpieczający przed wodą i tłuszczami powierzchnie betonowe, szczególnie narażone na plamy. 10-20 m2/L
DYNASIL WET Rozpuszczalnikowy Impregnat zabezpieczający przed wodą i tłuszczami, z efektem „mokrej powierzchni” 10-20 m2/L
DYNASIL ST-BRUK Wodny impregnat ochronny do wyrobów betonowych z efektem wzmocnienia koloru 5-10 m2/L