Problem z przeciekaniem komina

Budowanie kominów z niepełnej cegły uważane jest za błąd, który może doprowadzić do przeciekania wody przez perforacje. Z naszego doświadczenia wynika, że również te murowane z pełnej cegły mogą przeciekać.

Źródłem przecieków mogą być niewielkie pęknięcia na fugach lub połączeniach zaprawy z cegłą. W pierwszym przypadku ustalenie przyczyn nie jest trudne ale powstające na styku cegły z fugą rozszczelnienia są praktycznie niewidoczne.

Jeżeli przecieki nasilają się szczególnie gdy wieje silny wiatr to można mieć pewność że właśnie tą drogą woda przedostaje się do wnętrza komina. Często przy bezwietrznej pogodzie nawet podczas obfitych opadów taki komin nie koniecznie będzie sprawiał problemy.

Jak rozwiązać problem z przeciekającym kominem?

Prostym rozwiązaniem jest impregnacja komina, jednak żeby była skuteczna impregnaty muszą głęboko wniknąć w strukturę spoin i cegły oraz posiadać mocne działanie hydrofobowe.

Głęboko penetrujące, mocno hydrofobowe impregnaty

Impregnat do wszystkich rodzajów cegieł klinkierowych, ręcznie formowanych i ceramiki Impregnat do wszystkich rodzajów cegieł klinkierowych, ręcznie formowanych i ceramiki z efektem wzmocnienia koloru.